Kaip skaičiuojama vertimo raštu kaina?

Paslaugos vertimo raštu kaina gali būti skaičiuojama labai įvairiai. Daugelis vertimo biurų vertimo raštu kainą skaičiuoja individualizuotai. Skirtingose šalyse dažniausia praktika taip pat skiriasi. Paaiškinsime kaip skaičiuojama vertimo raštu kaina ir kaip įvertinti gavus kelis skirtingus kainos pasiūlymus.

vertimo raštu kainaLietuvoje biurai dažniausiai skaičiuoja spaudos ženklus. Kiekvienas vertimų biuras turi pasitvirtinęs savitą standartinį spaudos lapą, už kurį pateikiamos kainos. Dažniausiai tvirtinamas spaudos ženklų kiekis viename lape svyruoja nuo 1 500 iki 1 800 spaudos ženklų. Jei biuras turi patvirtinęs 1 500 – 1 600 spaudos ženklų kiekį – greičiausiai tarpų tarp žodžių neskaičiuoja. Jei 1 700 – 1 800 spaudos ženklų – greičiausiai į šį kiekį yra įskaičiuojami ir tarpai tarp žodžių. Vidutiniškai 1 600 spaudos ženklų, neskaičiuojant tarpų, atitinka 1 850 spaudos ženklų, juos skaičiuojant.

Vertimų biuras „Galerita“ vieną spaudos lapą skaičiuoja 1.600 spaudos ženklų be tarpų ir tai apytiksliai atitinka 1.850 spaudos ženklų su tarpais.

Pasaulyje populiaresnė praktika skaičiuoti žodžius. Įprastai skaičiuojama 250 žodžių ir tai dažniausiai atitinka 1.600 spaudos ženklų, neskaičiuojant tarpų ir 1.850 spaudos ženklų, skaičiuojant tarpus. Atkreipiame dėmesį, kad skirtingose kalbose šie skaičiai gali nesutapti dėl vidutiniškai trumpesnių ar ilgesnių žodžių bei dėl papildomai naudojamų žodelių (pvz., anglų kalboje tekste rasite nemažai žodžių „a“, „to“, „of“ ar „the“, kuriuos sudaro vos keli spaudos ženklai, tačiau jie sudaro visą žodį).

Apibendrinant kainos skaičiavimo ypatumus, nors ir skaičiavimo metodai tarp vertimo biurų skiriasi – galutinę kainą labiau lemia paslaugos įkainis nei skaičiavimo metodas. Todėl klientams rekomenduojame įsivertinti galutinę kainą bei, kas ne mažiau svarbu, biuro reputaciją ir atliekamų darbų kokybę.

Jums tai gali būti aktualu

Kaip skaičiuojami spaudos ženklai?

Ar skubūs vertimai yra brangesni?

Nuo ko priklauso vertimo raštu įkainis?

Vertimų biuro „Galerita“ teikiamos vertimo paslaugos:

Kiti klientų dažniausiai užduodami klausimai:

Ar vertimų biuras įsikūręs Kaune?

Ar vertimų biuras įsikūręs Kaune? Taip, vertimų biuras įsikūręs Kaune.
By : Vaidotas | Lie 7, 2016

Ar vertimus siunčiate paštu?

Ar vertimus siunčiate paštu? Ar vertimus siunčiate paštu? Taip, jeigu klientas negali atsiimti išversto dokumento atvykęs į biurą, vertimą galime persiųsti paštu.
By : Vaidotas | Bir 30, 2016

Išverstų dokumentų spausdinimas

Išverstų dokumentų spausdinimas Išverstų dokumentų spausdinimas – labai patogi paslauga klientui. Atspausdiname išverstus darbus, jei juos reikia patvirtinti biuro parašu, notariškai, ar klientui taip patogiau priimti išverstą dokumentą.
By : Vaidotas | Bir 30, 2016

Kaip skaičiuojami spaudos ženklai?

Kaip skaičiuojami spaudos ženklai? Jeigu norite patys įsivertinti paslaugos kainą – jūs tai galite padaryti labai lengvai. Šioje skiltyje paaiškinsime kaip skaičiuojami spaudos ženklai.
By : Vaidotas | Bir 28, 2016

Ar vertimui reikalingas notaro tvirtinimas?

Ar vertimui reikalingas notaro tvirtinimas priklauso nuo dokumento bei institucijos, kurioje dokumentą ketinate teikti. Dažnai klientams kyla klausimas – ar vertimui reikalingas notaro tvirtinimas. Trumpai apžvelgsime, nuo ko priklauso, kokiu būdu išverstas dokumentas turiPlačiau
By : Vaidotas | Geg 18, 2016

Ar skubus vertimas yra brangesnis?

Ar skubūs vertimai yra brangesni? Dažnas klientų klausimas, ar skubūs vertimai yra brangesni. Labai gaila, tačiau skubūs vertimai iš tiesų yra brangesni. Kadangi vienu metu dirbama su keliasdešimt klientų ir vertėjai planuojaPlačiau
By : Vaidotas | Geg 18, 2016

Kaip skaičiuojama paslaugos vertimo raštu kaina?

Kaip skaičiuojama vertimo raštu kaina? Paslaugos vertimo raštu kaina gali būti skaičiuojama labai įvairiai. Daugelis vertimo biurų vertimo raštu kainą skaičiuoja individualizuotai. Skirtingose šalyse dažniausia praktika taip pat skiriasi. Paaiškinsime kaip skaičiuojama vertimoPlačiau
By : Vaidotas | Geg 18, 2016

Nuo ko priklauso vertimo raštu įkainis?

Nuo ko priklauso vertimo raštu įkainis? Vertimo raštu įkainis priklauso nuo daugelio įvairių aplinkybių. Sunkiausia tai, kad skirtingose situacijose skirtingos aplinkybės gali būti svarbiausios. Todėl nusakyti vienos taisyklės negalima.
By : Vaidotas | Geg 18, 2016