Ar vertimui reikalingas notaro tvirtinimas priklauso nuo dokumento bei institucijos, kurioje dokumentą ketinate teikti.

Dažnai klientams kyla klausimas – ar vertimui reikalingas notaro tvirtinimas. Trumpai apžvelgsime, nuo ko priklauso, kokiu būdu išverstas dokumentas turi būti legalizuotas, bei pateiksime porą praktiškų patarimų.

Ar vertimui reikalingas notaro tvirtinimasPrieš pradedant narplioti vertimų legalizavimo būdus, pirmiausia reikia išskirti dokumentus, išduotus Lietuvoje, ir dokumentus, išduotus užsienyje.

Jeigu dokumentas išduotas Lietuvoje – notaras tvirtina dokumento tikrumą.

Klientai, vykstantys į užsienį įvairiais tikslais, verčia dokumentus bei prašo juos patvirtinti notariškai.

Šalyse, kurios yra prisijungusios prie Hagos konvencijos (1961 m. spalio 5 d., nuoroda) dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo, Lietuvoje išduoti dokumentai turi būti apostilizuojami.

Jei valstybė, į kurią vyksite, nėra prisijungusi prie Hagos konvencijos, Jūsų dokumentus reikia legalizuoti dvigubu dokumento patvirtinimu: pirma dokumentą išdavusioje šalyje, o tada šalyje, kurioje dokumentas bus naudojamas. Legalizuojant dokumentus Lietuvoje pirmiausia reikia kreiptis į notarų biurą, o tada į atitinkamos šalies diplomatinę atstovybę (ambasadą).

Dokumento apostilizavimas yra brangi paslauga, ir ne visos įstaigos užsienyje reikalauja, kad dokumentas būtų apostilizuotas. Tarkim, mokymo įstaigoms dažnai užtenka vertimą patvirtinti notariškai. Dėl to rekomenduojame kreiptis į įstaigą ar instituciją, kuriai planuojate teikti dokumentus, ir pasitikslinti.

Jeigu išvykstate ilgam, tokiu atveju pagrindinius dokumentus – tokius kaip gimimo ar santuokos liudijimus – rekomenduojame apostilizuoti. Niekada nežinai, kada gyvenant užsienyje šių dokumentų prireiks. Todėl pasirūpinus jų vertimu iš anksto, tai sutaupys nemažai laiko bei pastangų.

Jei dokumentas išduotas užsienyje – notaras tvirtina vertėjo parašą.

Dažnai klientams tenka versti vaiko gimimo ar santuokos liudijimus, išduotus užsienyje į lietuvių kalbą. Šiuos išverstus dokumentus vėliau registruoja metrikacijos skyriuje. Šiuos dokumentus metrikacijos skyrius priima su vertimų biuro patvirtinimu. Tai sumažina klientų išlaidas bei paspartina procesą.

Jeigu verčiamas kito pobūdžio dokumentas ar jis teikiamas kitoms Lietuvos įstaigoms – geriausia pasitikslinti konkrečioje įstaigoje, kokio vertimo patvirtinimo reikalaujama.

Dažniausiai verčiami dokumentai: gimimo, santuokos, ištuokos, mirties liudijimas, mokslo diplomai, įvairios pažymos apie teistumą, šeiminę sudėtį, deklaruotą gyvenamą vietą.

Notarinis vertimo tvirtinimas yra brangesnė bei ilgiau užtrunkanti paslauga nei vertimo patvirtinimas biuro parašu. Dėl to visuomet klientams rekomenduojame pasitikslinti, kokiu būdu reikalinga legalizuoti išverstą dokumentą.

Jeigu nesate tikri, ar reikalingas notarinis vertimo tvirtinimas – visuomet galite susisiekti su mumis: +370 -693 -15955 arba info@galerita.lt, ir mes jums patikslinsime.

Jums tai gali būti aktualu:

Vertimų biuro „Galerita“ teikiamos dokumentų legalizavimo paslaugos:

Kiti klientų dažniausiai užduodami klausimai:

Ar vertimų biuras įsikūręs Kaune?

Ar vertimų biuras įsikūręs Kaune? Taip, vertimų biuras įsikūręs Kaune.
By : Vaidotas | Lie 7, 2016

Ar vertimus siunčiate paštu?

Ar vertimus siunčiate paštu? Ar vertimus siunčiate paštu? Taip, jeigu klientas negali atsiimti išversto dokumento atvykęs į biurą, vertimą galime persiųsti paštu.
By : Vaidotas | Bir 30, 2016

Išverstų dokumentų spausdinimas

Išverstų dokumentų spausdinimas Išverstų dokumentų spausdinimas – labai patogi paslauga klientui. Atspausdiname išverstus darbus, jei juos reikia patvirtinti biuro parašu, notariškai, ar klientui taip patogiau priimti išverstą dokumentą.
By : Vaidotas | Bir 30, 2016

Kaip skaičiuojami spaudos ženklai?

Kaip skaičiuojami spaudos ženklai? Jeigu norite patys įsivertinti paslaugos kainą – jūs tai galite padaryti labai lengvai. Šioje skiltyje paaiškinsime kaip skaičiuojami spaudos ženklai.
By : Vaidotas | Bir 28, 2016

Ar vertimui reikalingas notaro tvirtinimas?

Ar vertimui reikalingas notaro tvirtinimas priklauso nuo dokumento bei institucijos, kurioje dokumentą ketinate teikti. Dažnai klientams kyla klausimas – ar vertimui reikalingas notaro tvirtinimas. Trumpai apžvelgsime, nuo ko priklauso, kokiu būdu išverstas dokumentas turiPlačiau
By : Vaidotas | Geg 18, 2016

Ar skubus vertimas yra brangesnis?

Ar skubūs vertimai yra brangesni? Dažnas klientų klausimas, ar skubūs vertimai yra brangesni. Labai gaila, tačiau skubūs vertimai iš tiesų yra brangesni. Kadangi vienu metu dirbama su keliasdešimt klientų ir vertėjai planuojaPlačiau
By : Vaidotas | Geg 18, 2016

Kaip skaičiuojama paslaugos vertimo raštu kaina?

Kaip skaičiuojama vertimo raštu kaina? Paslaugos vertimo raštu kaina gali būti skaičiuojama labai įvairiai. Daugelis vertimo biurų vertimo raštu kainą skaičiuoja individualizuotai. Skirtingose šalyse dažniausia praktika taip pat skiriasi. Paaiškinsime kaip skaičiuojama vertimoPlačiau
By : Vaidotas | Geg 18, 2016

Nuo ko priklauso vertimo raštu įkainis?

Nuo ko priklauso vertimo raštu įkainis? Vertimo raštu įkainis priklauso nuo daugelio įvairių aplinkybių. Sunkiausia tai, kad skirtingose situacijose skirtingos aplinkybės gali būti svarbiausios. Todėl nusakyti vienos taisyklės negalima.
By : Vaidotas | Geg 18, 2016