Įdomūs faktai apie vertimus, kuriuos verta žinoti

apie vertimus
Įdomūs faktai apie vertimus

  1. Šv. Jeronimas pirmasis išvertė Bibliją iš senosios hebrajų ir graikų kalbos į lotynų kalbą. Rugsėjo 30-tą dieną pasaulyje minima Šv. Jeronimo varduvės bei Tarptautinė vertėjų diena.
  2. Biblija yra daugiausiai kartų išversta knyga – į 2 454 skirtingas kalbas. Antroje vietoje – „Pinokis“.
  3. Autorės Agatos Kristi kūriniai buvo daugiausiai kartų išversti į kitas kalbas.
  4. Levo Tolstojaus parašytą romaną „Karas ir taika“ rusų ir prancūzų kalbomis sudaro apie 460 000 žodžių. Tuo tarpu anglų kalba – 560 000.
  5. Kinų kalba turi 50 000 hieroglifų. Tam, kad galėtumėte skaityti laikraštį, užtenka mokėti 2 000 hieroglifų.
  6. Visame pasaulyje yra apie 330 000 užsiregistravusių vertėjų. Vienas vertėjas išverčia nuo 300 000 iki 1 000 000 žodžių per metus.
  7. Pasaulyje egzistuoja 2 500 kalbų. Populiariausios iš jų: kinų, ispanų, anglų, hindi. Dažniausiai verčiama iš anglų, prancūzų, vokiečių, rusų, italų. Dažniausiai verčiama – į vokiečių, prancūzų, ispanų, anglų, japonų.
  8. Jungtinėse valstijose kalbama daugiau kaip 300 kalbų. O Pietų Afrikoje patvirtinta 11 oficialių kalbų.
Vertimų biuro „Galerita“ teikiamos vertimo paslaugos:

Kiti klientų dažniausiai užduodami klausimai:

Ar vertimų biuras įsikūręs Kaune?

Ar vertimų biuras įsikūręs Kaune? Taip, vertimų biuras įsikūręs Kaune.
By : Vaidotas | Lie 7, 2016

Ar vertimus siunčiate paštu?

Ar vertimus siunčiate paštu? Ar vertimus siunčiate paštu? Taip, jeigu klientas negali atsiimti išversto dokumento atvykęs į biurą, vertimą galime persiųsti paštu.
By : Vaidotas | Bir 30, 2016

Išverstų dokumentų spausdinimas

Išverstų dokumentų spausdinimas Išverstų dokumentų spausdinimas – labai patogi paslauga klientui. Atspausdiname išverstus darbus, jei juos reikia patvirtinti biuro parašu, notariškai, ar klientui taip patogiau priimti išverstą dokumentą.
By : Vaidotas | Bir 30, 2016

Kaip skaičiuojami spaudos ženklai?

Kaip skaičiuojami spaudos ženklai? Jeigu norite patys įsivertinti paslaugos kainą – jūs tai galite padaryti labai lengvai. Šioje skiltyje paaiškinsime kaip skaičiuojami spaudos ženklai.
By : Vaidotas | Bir 28, 2016

Ar vertimui reikalingas notaro tvirtinimas?

Ar vertimui reikalingas notaro tvirtinimas priklauso nuo dokumento bei institucijos, kurioje dokumentą ketinate teikti. Dažnai klientams kyla klausimas – ar vertimui reikalingas notaro tvirtinimas. Trumpai apžvelgsime, nuo ko priklauso, kokiu būdu išverstas dokumentas turiPlačiau
By : Vaidotas | Geg 18, 2016

Ar skubus vertimas yra brangesnis?

Ar skubūs vertimai yra brangesni? Dažnas klientų klausimas, ar skubūs vertimai yra brangesni. Labai gaila, tačiau skubūs vertimai iš tiesų yra brangesni. Kadangi vienu metu dirbama su keliasdešimt klientų ir vertėjai planuojaPlačiau
By : Vaidotas | Geg 18, 2016

Kaip skaičiuojama paslaugos vertimo raštu kaina?

Kaip skaičiuojama vertimo raštu kaina? Paslaugos vertimo raštu kaina gali būti skaičiuojama labai įvairiai. Daugelis vertimo biurų vertimo raštu kainą skaičiuoja individualizuotai. Skirtingose šalyse dažniausia praktika taip pat skiriasi. Paaiškinsime kaip skaičiuojama vertimoPlačiau
By : Vaidotas | Geg 18, 2016

Nuo ko priklauso vertimo raštu įkainis?

Nuo ko priklauso vertimo raštu įkainis? Vertimo raštu įkainis priklauso nuo daugelio įvairių aplinkybių. Sunkiausia tai, kad skirtingose situacijose skirtingos aplinkybės gali būti svarbiausios. Todėl nusakyti vienos taisyklės negalima.
By : Vaidotas | Geg 18, 2016