notarinis vertimu tvirtinimas vertimu biuras kaune galeritaNotarinis vertimų tvirtinimas

Notarinis vertimų tvirtinimas – populiarus vertimų tvirtinimo būdas, jeigu vertimų tvirtinimo biuro antspaudu neužtenka. Notarinis vertimų tvirtinimas gali būti atliekamas su dokumento originalu arba nuorašu. Jeigu vertimas rišamas su originalu – notaras tvirtina tik vertėjo parašą. Jeigu vertimas rišamas su dokumento originalia kopija (nuorašu) – notaras tvirtina vertėjo parašą bei kopijos tikrumą.

Notarinis vertimų tvirtinimas dažniausiai reikalingas, kada išverstus dokumentus vėliau teikiate bankinėms ar užsienio institucijoms arba, jeigu tai reikalinga tolimesniam dokumentų legalizavimui. Vertimams notaro vertimų tvirtinimas dažnai reikalingas tokiems dokumentams, kaip santuokos, gimimo, mirties, ištuokos liudijimai, asmens dokumentai, išsilavinimą, įgūdžius ar kvalifikaciją patvirtinantys dokumentai, įvairios sutartys, įgaliojimai, steigimo dokumentai ir kt.

Išverstus dokumentus naudojant Lietuvoje – dažniusiaii užtenka vertimų tvirtinimo biuro antspaudu. Šis būdas yra pigesnis ir greitesnis. Tuo tarpu išverstus dokumentus naudojant užsienyje dažnai notaro tvirtinimo neužtenka – dokumentai turi būti apostilizuojami. Todėl prieš užsakant paslaugą, primygtinai rekomenduojame susisiekti su įstaiga, kur vėliau bus pristatomi dokumentai, ir pasitikslinti, kokio tvirtinimo reikalaujama.

Notariškai tvirtinant vertimą, notaras parašu ir antspaudu liudija vertimo tikrumą arba (dažniausiai) vertėjo parašo tikrumą. Šį patvirtinimą galite rasti notariškai patvirtinto dokumento paskutiniame lape, kuriame pateikiami duomenys apie vertėją ir notarą.

Norint patvirtinti dokumentą notariškai, dokumentas turi atitikti šiuos reikalavimus:

  • patvirtinimui reikalingi tik dokumentų originalai, nepriimamos kopijos (išimtis – notaro patvirtintas dokumento nuorašas)
  • dokumente turi būti aiškiai nurodyta organizacija, išdavusi dokumentą, ir dokumento pavadinimas
  • dokumente turi būti parašai asmenų, įgaliotų išduoti dokumentus, organizacijų antspaudai, dokumento numeris, data
  • jeigu dokumentą sudaro daugiau nei vienas lapas, jis turi būti susiūtas, su antspaudais ir parašais. Priešingu atveju kiekvienas lapas vertinamas kaip atskiras dokumentas ir kiekvienas jų turi būti pasirašytas atskirai
  • turi būti originalus, be taisymų
  • dokumentas neparašytas pieštuku ar kita lengvai ištrinama priemone
  • dokumentas nebuvo suplėšytas ar kitaip išoriškai pažeistas
  • dokumentų vertimai turi atitikti nuostatus ir teisės aktų reikalavimus
  • jeigu dokumentas išduotas užsienyje, jis turi būti apostilizuotas ar kitaip legalizuotas toje šalyje

Plačiau apie notarinį dokumentų tvirtinimą galite skaityti notarų rūmų puslapyje

Notarinio vertimų tvirtinimo kaina

Notarinio vertimų tvirtinimo kaina skaičiuojama už dokumentą. Vieno dokumento notarinio tvirtinimo kaina yra 3,00 EUR + PVM.

Įprastai vertimai patvirtinami per 1 – 3 darbo dienas.

Dažniausiai užduodami klausimai, susiję su dokumentų notariniu tvirtinimu:

Jums tai gali būti aktualu:
✔ dokumentų legalizavimas
✔ dokumento apostilizavimas
✔ vertimo tvirtinimas biuro antspaudu
✔ dokumentų nuorašas